نشانه های ضعیف شدن باتری خودرو چیست ؟

//نشانه های ضعیف شدن باتری خودرو چیست ؟

نشانه های ضعیف شدن باتری خودرو چیست ؟

شما به راحتی می توانید نشانه های ضعیف شدن باتری خودرو را مشاهده و به وضعیت باتری خودرو پی ببرید. از مهم ترین نشانه های ضعیف شدن باتری خودرو کاهش سرعت چرخش موتور در هنگام استارت زدن است. اگر به تازگی متوجه شده اید که روز به روز از سرعت استارت زنی خودروی شما کاسته می شود و دیگر آن سرعت قبلی را ندارد، باید آن را به عنوان یکی از علائم خرابی باتری در نظر بگیرید و برای تهیه یک باتری جدید، دست به کار شوید.

هر باتری، یک عمر مفید دارد و هنگامی که این عمر مفید به پایان می رسد، دیگر کارایی اولیه را نداشته و کیفیت خود را از دست می دهد. هر باتری به طور معمول بین ۲ الی ۳ سال عمر مفید دارد. اگر از زمانی که باتری خودروی خود را خریداری و آن را روی خودرو نصب کرده ای، بیش از این زمان می گذرد، با مشاهده یکی از نشانه های ضعیف شدن باتری خودرو برای خرید باتری اقدام نمایید.

 

یکی دیگر از نشانه های ضعیف شدن باتری خودرو تغییر رنگ نشانگر سلامت باتری می باشد. معمولا باتری های خودرو، یک چراغ نشانگر عمر مفید روی خود دارند که به رنگ سبز می باشد. اگر رنگ این نشانگر به سمت زر یا قرمز متمایل شود، می تواند دلیلی بر پایان عمر مفید باتری و در نتیجه کاهش عملکرد آن باشد. در این شرایط توصیه می شود پس از اطمینان از خرابی باتری خودرو، آن را تعویض کرده و با یک باتری جدید، جایگزین نمایید.

گرمای بیش از حد می تواند باعث ایجاد برآمدگی و خرابی در باتری گردد. اگر به تازگی متوجه تغییرات ظاهری در باتری شده اید، باید به پایان عمر مفید باتری خودروی خود شک کرده و آن را به عنوان یکی از علائم خرابی باتری در نظر بگیرید. گرما، ضربه، شکستگی و غیره، می تواند باعث خرابی باتری و در نتیجه کاهش عملکرد آن شود.

چنانچه پس از بررسی متوجه خرابی باتری خودرو خود شده اید باتری ایران دوست می تواند با کمترین هزینه و با ارسال فوری رایگان برای تهران مشکل شما را رفع نماید. شما نیز می توانید در فروشگاه آنلاین ما قیمت باتری ماشین های مختلف را هر روز رویت و مقایسه نمایید.

By | 2019-10-22T13:34:10+00:00 اکتبر 22nd, 2019|مقالات|بدون دیدگاه

About the Author:

ثبت ديدگاه

سفارش تلفنی