چگونه عمر باتری ماشین را افزایش دهیم

//چگونه عمر باتری ماشین را افزایش دهیم

چگونه عمر باتری ماشین را افزایش دهیم

امروز می خواهیم به شما بگوییم چگونه عمر باتری ماشین را افزایش دهیم. باتری ماشین یکی از کالا های مصرفی خودرو به شمار می رود و پس از مدتی استفاده از این کالا می بایستی اقدام به خرید باتری نمایید. با توجه به قیمت باتری ماشین بهتر است روندی را دنبال کنید که نیاز به خرید باتری برای شما کاهش یابد. لازم به ذکر است شما می توانید در صورت نیاز از بخش فروش اینترنتی باتری فروشگاه باطری ایران دوست اقدام به خرید نمایید و هرجای تهران که باشید باتری خود را با پیک رایگان به قیمت درب کارخانه تحویل بگیرید.

 

به طور کلی مواردی هستند که باعث کاهش عمر باطری می شوند که با شناخت این موارد می توانید عمر باتری ماشین تان را افزایش دهید.

 

۱ – کار در شرایط گرما و سرمای زیاد

با افزایش درجه حرارت محیط کارکرد باتری، عمر باتری کاهش می‌یابد. همچنین هوای سرد تاثیر کند کننده‌ ای بر عملکرد الکتروشیمیایی باتری داشته و توان عملیاتی آن را به شدت کاهش می‌دهد.
از سوی دیگر هوای سرد موجب سفت شدن روغن موتور شده، لذا به حرکت درآمدن اولیه موتور توسط استارت، به شدت جریان بیشتری نیازمند خواهد بود.

 ۲ – استفاده از مصرف کننده‌های پر مصرف و خارج از حدود تعریف شده در خودرو

کشیدن جریان‌های الکتریکی خارج از حدود تعریف شده از باتری موجب تخلیه بیش از حد باتری و در نهایت کاهش طول عمر باتری می‌شود.

 ۳ – استفاده نکردن از باتری برای مدت طولانی

استفاده نکردن از باتری برای مدت طولانی باعث بروز پدیده تخلیه خود به خود ناشی از عوامل داخلی و همچنین در برخی موارد عوامل خارجی (برق دزدی) موجب تخلیه الکتریکی در باتری می‌شود.

 ۴ – مراقبت و نگهداری غیر صحیح

افزایش غلظت مابقی الکترولیت و تسریع در سولفاته شدن صفحات اکسیده شدن بخشی از صفحات منفی (که خارج الکترولیت قرار گرفته اند) به دلیل تماس با هوا، بالا رفتن احتمال انفجار باتری (به دلیل تغییر مقاومت برخی از سله‌ها در باتری و اجبار عبور جریان مساوی از تمامی سله‌ها به ناچار ولتاژ بالاتری بر روی این سله‌ها قرار گرفته و این اور ولتاژ موجب افزایش تولید گازهای اکسیژن و هیدروژن از صفحات مثبت ومنفی ودر نتیجه افزایش احتمال انفجار باتری می‌شود.

 ۵ – استفاده طولانی از وسایل برقی خودرو حین خاموش بودن موتور خودرو

در زمانی که موتور خودرو شما خاموش باشد و شما از باتری خودرو استفاده کنید عمر باتری شما کاهش می یابد و استفاده طولانی و یا مکرر به این شکل موجب کاهش عمر باتری خودرو می گردد.

 ۶ – تحت شارژ بودن دائم (اور شارژ)

تحت شارژ بودم دائم یا اور شارژ باعث افزایش دمای باتری ، کاهش حجم الکترولیت ، خوردگی سریعتر صفحات و در نتیجه کاهش عمر باتری می گردد.

 ۷ – عملکرد نادرست سیستم برق خودرو

در برخی موارد خرابی برخی دیگر از قطعات باعث خرابی با کاهش عمر باتری خودرو می شود. برخی از این قطعات عبارت اند از :

۱ – خرابی دینام:  خراب بودن دینام خودرو موجب کمبود شارژ و در نهایت خرابی باتری می گردد.

۲ – خرابی افتامات: موجب تخریب صفحات باتری و ریزش خمیر و تغییر رنگ الکترولیت میگردد.

۳ – خرابی استارت: این امر موجب افزایش تعداد دفعات استارت شده خودرو شده و به دلیل آنکه در هنگام جریان کشیدن با شدت زیاد سولفات‌های تشکیل شده روی سطح تشکیل می‌شوند در هنگام شارژ مجدد این سولفات‌ها به راحتی برگشت پذیر نبوده بنابراین عمر باتری کاهش پیدا می‌کند.

 

امیدوارم با مطالعه مقاله چگونه عمر باتری ماشین را افزایش دهیم توانسته باشیم به شما در افزیش عمر باتری ماشین تان به شما کمک کرده باشیم.

 

تلفن های تماس جهت خرید باتری :

شعبه مرکزی (فتح): 6 – 66262005 – 021         شعبه ونک : 88217376 و 88069882 – 021       شعبه ستارخان : 66501525 و 66520316 – 021
.

By | 2019-12-24T08:40:23-01:00 دسامبر 24th, 2019|مقالات|بدون دیدگاه

About the Author:

ثبت ديدگاه

سفارش تلفنی